Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
Strona Główna · Plan zajęć (zaoczne) · Platforma E-dukacyjna Moodle · Facebook · Kontakt25-11-2015
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja 2015/2016

Egzamin zawodowy

B I P

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Ulotka szkoły

BIULETYNY

BIBLIOTEKA

SAMORZĄD
Witamy

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40
Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego


NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Medyk Nocą 2015 - Zapraszamy

informatyk dnia 23-11-2015 · Drukuj
Masaż - między zawodem a pasją
Masaż - między zawodem a pasjąW dniu 19.11.2015r odbyła się w Olsztynie I Konferencja "Masaż - między zawodem a pasją" , w której udział brali uczniowie kierunku Technik Masażysta naszej szkoły.
Na Warsztatach poruszono następujące tematy: masaż poprzeczny i funkcyjny, masaż tkanek głębokich jako podstawowe narzędzie pracy masażysty, techniki przenoszenia osoby niepełnosprawnej, formy pracy z blizną, metody usprawniania funkcjonowania ścięgna achillesa po urazach sportowych, obrzęki nóg jako problem cywilizacyjny, elementy kompresoterapii, masaż kostką lodu, 10 zasad doboru stołu do masażu.


informatyk dnia 23-11-2015 · Drukuj
11 listopad 1918r - wykład
11 listopad 1918r - wykładPrzed 11 listopada wykład dr Stefana Marcinkiewicza "11 listopada 1918 - koniec Wielkiej Wojny".

informatyk dnia 17-11-2015 · Drukuj
Szkolenie z Bielendą
Szkolenie z Bielendą
10. listopada 2015r. kosmetyczki z klasy I i II wzięły udział w szkoleniu i warsztatach prowadzonych przez Panią Natalię Stepień – szkoleniowca firmy Bielenda. Podczas spotkania dziewczyny poznały szeroką gamę produktów kosmetycznych BIELENDA Professional oraz profesjonalne zabiegi gabinetowe z oferty firmy – eksfoliacja kwasami AHA i mezoteriapia mikronakłuciowa. Atutem szkolenia była forma warsztatowa, w której chętne słuchaczki mogły samodzielnie – pod okiem instruktora – wykonać prezentowane zabiegi.
Było to kolejne, i mamy nadzieje nie ostatnie, w tym roku szkolnym spotkanie z nowinkami w kosmetyce, które przybliży naszym słuchaczkom tajniki przyszłego zawodu.

informatyk dnia 12-11-2015 · Drukuj
WIELKA AKCJA W EŁKU – „ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! ”
ZDROWI I WYJATKOWI - I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!W niedzielę, 7 listopada 2015r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w finałowej akcji ratowania życia drugiego człowieka,  prowadzonej od ponad miesiąca w naszym mięście i okolicy, pod hasłem: "Dzień Dawcy Szpiku dedykowany Jerzemu i Innym". W galerii Brama Mazur w Ełku wiele instytucji naszego miasta połączyło siły dla pięknej idei. My również chcieliśmy być w tym dniu wyjątkowi i chętnie włączyliśmy się w profilaktykę zdrowotną.
Słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych z ogromnym zaangażowaniem masowały dłonie i karki, zaś uczennice kierunku Higienistki Stomatologicznej profesjonalnie mierzyły ciśnienie, ciepłotę ciała oraz saturację. Uczennice aktywnie zachęcały potencjalnych dawców do rejestru w bazie. Nasze stoiska cieszyły się dużym powodzeniem. W akcji finałowej wzięły udział znane twarze. Wśród nich pojawił się Jarosław Jakimowicz – znany polski aktor.
Chętnie skorzystał z oferowanego przez nas masażu. Odwiedziny gościa zwieńczyłyśmy wspólnym zdjęciem. Poczym aktor złożył autograf na naszym rollupie reklamowym i tym sposobem wpisał się w historie naszej szkoły.
Akcję ZDROWI I WYJĄTKOWI możemy uznać za udaną. W jej wyniku zarejestrowały się 383 osoby. Z dodatkowych profilaktycznych badań zdrowotnych skorzystało 215 osób.

informatyk dnia 10-11-2015 · Drukuj
Światowe Dni Młodzieży
Światowe Dni MłodzieżyW środę 4 listopada gościliśmy w naszej szkole Głównego Koordynatora ŚDM diecezji ełckiej ks. Łukasza Różyckiego oraz Koordynatora Rejonu ełckiego ks. Tomasza Bondzio. Spotkanie dotyczyło wielkiego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 r. w Krakowie. Dowiedzieliśmy się czym są Światowe Dni Młodzieży, na czym polega organizacja i praca związana z tym wydarzeniem. Księża zachęcali słuchaczy do wzięcia udziału w wolontariacie z pozytywnym skutkiem. Serdecznie dziękujemy.


informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
"Słoneczko" w "Medyku"
 Dziś odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko". Pod pretekstem zabawy i relaksu, podstępne Higienistki stomatologiczne z klasy drugiej niespodziewanie przeprowadziły badanie stanu uzębienia. Dzieci w oczekiwaniu na przegląd skorzystały z gościny u Kosmetyczek (kl. II).
informatyk dnia 06-11-2015 · Drukuj
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015
Uroczystości Rozdania Indeksów 2015Święto Edukacji Narodowej połączone z Uroczystością Rozdania Indeksów uczniom klas I odbyło się w naszej szkole w bardzo uroczystej atmosferze. Na auli szkoły spotkali się nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, uczniowie klas I i II oraz zaproszeni goście: Pani Barbara Moskowicz, Pani Teresa Zalewska, Pani Krystyna Kowalewska.
W części pierwszej uczniowie klasy II technika farmaceutycznego pod kierunkiem Pani Jolanty Chojnowskiej przygotowali „otrzęsiny” dla uczniów klas I. Aula szkolna została zamieniona na „Medyk Arenę”. Na trybunach zasiedli nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Komentatorem sportowym był Patryk Niedźwiecki. Przy stoliku sędziowskim zsiedli: Agata Zalewska – przewodnicząca jury oraz Pani Mirosława Nicowska i Pan Stefan Marcinkiewicz. Asystentami technicznymi byli: Kamila, Zuzia, Ania, Klaudia, Natalia z klasy II TF. Muzyczną oprawą zajęła się Elwira Niedźwiedzka. Po przećwiczeniu „meksykańskiej fali” zostały przeprowadzone konkurencje:...CZYTAJ DALEJ...

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
Pokazy i warsztaty z firmą Arkana
09. października 2015r. kosmetyczki z klasy I i II uczestniczyły w szkoleniu z zakresu kosmetyki profesjonalnej. Naszymi gości były Panie Joanna Różańska i Natalia Puluj-Stradomska – ogólnopolskie konsultantki firmy Arkana I Toskcani. Uczestniczkom szkolenia zaprezentowany został zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem produktów kosmetycznych firmy Arkana oraz mezopistoletu Pistor Eliance. Niewątpliwie takie zabiegi budzą wiele emocji, szczególnie wśród nowicjuszek w zawodzie, wymagają wiedzy i umiejętności manualnych oraz rygorystycznego przestrzegania zasad bhp, co zostało profesjonalne zaprezentowane przez konsultantkę wykonującą zabieg. W kolejnej części dziewczyny zapoznały się aparatem służącym do diagnozowania skóry - Analizer skóry NATI 3. W tej części, oprócz teoretycznej prezentacji funkcji i zastosowania aparatu, odbyły się warsztaty, podczas których nasze kosmetyczki wykonywały diagnozę skóry i otrzymały raporty o stanie cery i zalecenia do pielęgnacji domowej i profesjonalnej. Ponadto wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali najnowsze katalogi firmy Arkana, w którym oprócz prezentacji produktów i aparatów kosmetycznych, można znaleźć wiele informacji o składnikach aktywnych, zastosowaniu najnowszych biotechnologii w kosmetyce i algorytmach zabiegów firmowych.
Mamy nadzieję, że firma Arkana zapoczątkowała cykl szkoleń w tym roku szkolnym i czeka nas jeszcze wiele ciekawych prezentacji i warsztatów doskonalących i rozwijających umiejętności zawodowe zdobywane w szkole. (T.P.)

informatyk dnia 16-10-2015 · Drukuj
Dzień aptekarza 2015
Dzień aptekarza 2015W dniu 6 października 2015 obchodziliśmy w Szkole święto kierunku technik farmaceutyczny - Dzień Aptekarza. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w auli na krótkiej części artystycznej oraz wykładach. Muzycznie rozpoczął uczeń klasy TF Adam Szajko. Powadzące uczennice klasy 1 TF Iwona Mitros i Natalia Zielińska przybliżyły osoby św. Kosmy i Damiana - patronów aptekarzy i farmaceutów. W części wykładowej mgr farm Anna Klukiewicz przybliżyła temat atopii i alergii wstrząsu anafilaktycznego oraz ich leczenia. O ziółkach wykorzystywanych przez uczniów różnych kierunków szkoły opowiedziała mgr farm. Beata Wawreszuk. Różnice pomiędzy suplementami diety a lekami wyjaśnił mgr farm Tomasz Purta. W trakcie uroczystości w radosny nastrój wprowadziła nas uczennica klasy 1 TF Justyna Turowska recytując wiersz mgr farm. Krzysztofa Kokota „Czas wypocząć”. Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystościach Dnia Aptekarza.

informatyk dnia 12-10-2015 · Drukuj
VI Piknik pod Kasztanami
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 kierunki zaoczne13 września 2015 r. słuchacze II klas – technika masażysty i technika usług kosmetycznych wzięli udział w pikniku „Pod Kasztanami”. Pomysłodawcą akcji z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię było Stowarzyszenie „Ostoja”.Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje – warsztaty tańca, występy muzyczne, pokazy rękodzieła i smaczne przekąski. Słuchacze „Medyka” oferowali uczestnikom pikniku takie usługi jak makijaż i kosmetyczny masaż dłoni. Jak zwykle z naszej oferty skorzystało wiele osób. Pomimo nie najlepszej pogody humory nam dopisywały i mieliśmy satysfakcję, że naszą obecnością mogliśmy wspomóc organizatorów i uczestników pikniku.

informatyk dnia 22-09-2015 · Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.