Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
Strona Główna · Plan zajęć (zaoczne) · Platforma E-dukacyjna Moodle · Facebook · Kontakt29-04-2016
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Dziennik elektroniczny

Rekrutacja 2016/2017

Egzamin zawodowy

B I P

Kierunki kształcenia

Dokumenty

BIULETYNY

BIBLIOTEKA

SAMORZĄD

Witamy

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40
Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego


NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
WIZYTA Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Ełckiej – Jerzego Mazura
19 kwietnia 2016 roku naszą społeczność spotkał ogromny zaszczyt goszczenia w murach szkoły Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Ełckiej – Jerzego Mazura, ks. prał. Mieczysława Brzóskę i ks. diakona Dawida Tulkisa.
Gości powitał Dyrektor szkoły wraz z delegacją pracowników i przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Na początku spotkania ksiądz biskup i wszyscy zgromadzeni w auli wysłuchali Pana Dyrektora, który krótko przedstawił historię placówki i przybliżył kierunki kształcenia.
Następnie Patrycja Dąbrowska przytoczyła zgromadzonym wspomnienia absolwenta szkoły oraz własne przemyślenia w kontekście słów Matki Teresy z Kalkuty „Owocem miłości jest służba”. Miłym akcentem był występ Pani Agaty Papież i Pana Witolda Rogowskiego, którzy wykonali dwa utwory „Znak pokoju”, „Może masz zły dzień”.
Ciekawy element uroczystości to także film nakręcony przez młodzież, w którym ukazali jak ważne jest dla nich zachowanie otwartości na drugiego człowieka i jego cierpienie.Następnie Jego Ekscelencja ksiądz biskup skierował do zebranych uczniów, słuchaczy, nauczycieli i pracowników kilka słów, w których podkreślił ważny charakter zawodów w których kształci szkoła, zaznaczył ogromną rolę uczciwości w życiu wobec siebie jak i wobec drugiego człowieka oraz zaprosił zebranych do pełnego i świadomego uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Ksiądz biskup dokonał także pamiątkowego wpisu w kronice szkoły i udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym na spotkaniu.Na zakończenie przedstawiciele uczniów i słuchaczy przekazali na ręce księdza biskupa symboliczny „Bilet dla Brata”, złożyli życzenia imieninowe oraz podarowali własnoręcznie przygotowaną ikonę oraz miód ze szkolnego ula.

informatyk dnia 20-04-2016 · Drukuj
"Tydzień Dla Zdrowia" z "Medykiem"
W sobotę 16 kwietnia 2016r.  w 108 Szpitalu Wojskowym odbył się finał akcji "Tydzień Dla Zdrowia". Nie mogło zabraknąć tam również ,,MEDYKA", Młodzież naszej szkoły włączyła się aktywnie z pomiarem ciśnienia krwi, masażem dłoni i masażem karku. Udzielała również instruktarzu higieny jamy ustnej. Słuchaczki kierunków: Higienistki Stomatologicznej, Technika Usług Kosmetycznych i Technika Masażysty godnie reprezentowały szkołę wykazując się nabytymi umiejętnościami. Dziewczęta chętnie przybliżały zainteresowanym ofertą edukacyjną Szkoły Policealnej ,,MEDYK", Finałowa akcja pozwoliła na zaciśnięcie współpracy z Delegaturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Ełku.

informatyk dnia 18-04-2016 · Drukuj
Medyk na „Babskim wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury
Medyk na „Babskim wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury15 kwietnia 2016r. gościliśmy na „Babskim Wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury. W holu kina, przed zaplanowanym seansem filmowym, słuchaczki kierunku technik usług kosmetycznych wykonywały kosmetyczne masaże dłoni i makijaże, a higienistki stomatologiczne mierzyły ciśnienie krwi i udzielały porad w zakresie higieny jamy ustnej. Na naszym stoisku można było też kupić ozdobne mydełka wytwarzane w szkolnej pracowni przez uczniów, pod czujnym okiem chemika - P. Jolanty Chojnowskiej.

informatyk dnia 18-04-2016 · Drukuj
Relacja z dni otwartych szkoły 2016
Relacja z dni otwartych szkoły 2016W dniach 6 - 7 kwietnia 2016 r. w szkole odbyły się Dni Otwarte pod hasłem "Przejmij kontrolę nad cukrem". Hasło przewodnie wydarzenia nawiązywało do Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku był poświęcony cukrzycy. Osoby, które nas odwiedziły oraz uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów, poprowadzonych przez zaproszonych prelegentów oraz uczniów szkoły:
- "Pokonaj cukrzycę" - mgr Bogdan Wlizło (Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ełku),
- "Wczesna diagnoza cukrzycy" - dr n. med. Adam Bujnowski (kierownik DIAGNOSTA laboratoria medyczne oddział w Ełku),
- "Jak żyć z cukrzycą?" - mgr Małgorzata Pietrzak-Brzoznowska - psychodietetyk, specjalista edukator ds. diabetologii
(Mazurskie Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej DIA.MED)...Czytaj dalej...

informatyk dnia 08-04-2016 · Drukuj
„Medyk” na Planecie Kobiet
„Medyk” na Planecie Kobiet 1 kwietnia 2016 roku w Planet Cinema w Ełku uczennice i słuchaczki szkoły zaprezentowały swoje zdolności i wiedzę przybyłym na Planetę Kobiet Paniom i Panom. Słuchaczki Technika usług kosmetycznych wykonywały makijaż oraz masaż dłoni. Uczennice Technika masażysty masowały plecy, Higienistki stomatologiczne udzielały instruktarzu higieny jamy ustnej a Uczennice Technika farmaceutycznego częstowały herbatką „Medyka”. Podczas wydarzenia można było porozmawiać z uczniami i słuchaczami szkoły oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną.

informatyk dnia 04-04-2016 · Drukuj
Wiosenne porządki u kosmetyczek
Wiosenne porządki u kosmetyczekJuż tylko tydzień dzieli nas od kalendarzowej wiosny, czas więc pomyśleć o przywróceniu skórze blasku i witalności. Właśnie takim zabiegom poświęcone były warsztaty kosmetyczne, które 14. marca przeprowadziła dla naszych słuchaczek Pani Oliwia Rybacka – instruktor firmy kosmetycznej Jadwiga. Przy jej pomocy dziewczyny wykonywały zabiegi złuszczające – peeling ziołowy, eksfoliację kwasami owocowymi oraz zabiegi pielęgnacyjne skóry twarzy i wyszczuplające ciała. Słuchaczki zapoznały się również z pełną ofertą zabiegów i kosmetyków firmy Jadwiga, która od 50 – ciu lat upiększa pokolenia Polek I Polaków. Na zakończenie spotkania czekał na nas upominek od firmy - zestaw preparatów kosmetycznych do wykorzystania w szkolnym gabinecie.

informatyk dnia 15-03-2016 · Drukuj
8 marca Dzień Kobiet
	8 marca Dzień KobietW szkole w Dzień Kobiet Panowie złożyli życzenia Paniom i obdarowali kwiatami oraz poczęstowali smacznymi i zdrowymi jabłkami.W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej oraz w Hotelu Rydzewski nasi uczniowie mierzyli ciśnienie i saturację oraz udzielali porad profilaktycznych wszystkim, którzy chcieli w tym dniu skorzystać z naszej wiedzy i umiejętności.

informatyk dnia 07-03-2016 · Drukuj
12.02.2016 Początek roku szkolnego kierunku Opiekun Osoby Starszej
12.02.2016 Początek roku szkolnego kierunku Opiekun Osoby Starszej Kierunek Opiekun Osoby Starszej - kolejny rocznik rozpoczął naukę.

informatyk dnia 15-02-2016 · Drukuj
12.02.2016 Zakończenie roku szkolnego kierunku OOS
12.02.2016 Zakończenie roku szkolnego kierunku OOSW dniu 12.02.2016 r naukę w naszej szkole zakończył kierunek Opiekun Osoby Starszej.
Uczniowie uroczyście odebrali zdobyte świadectwa z rąk Pana Dyrektora.

informatyk dnia 15-02-2016 · Drukuj
Jasełka 2015 w Medyku
Jasełka 201522 grudnia, w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas Jasełka przygotowane przez uczniów i słuchaczy szkoły. Tradycyjnie, w przygotowanym spektaklu nie zabrakło Świętej Rodziny, Trzech Króli i Pasterzy. Scenografia, kostiumy sceniczne i kunszt aktorski naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Przedstawienie dostarczyło nam wszystkim wielu wzruszeń, mogliśmy też podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy.

informatyk dnia 23-12-2015 · Drukuj
HIGIENISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W BIAŁYMSTOKU
HIGIENISTKI NA KONFERENCJI NAUKOWEJ W BIAŁYMSTOKU12.12.2015 uczennice I i II klasy HS wzięły udział w konferencji naukowej „Świat bez próchnicy”. Na spotkaniu poruszono bardzo ciekawe zagadnienia związane z bezpieczeństwem stosowania fluoru w profilaktyce próchnicy. Uczestniczki imprezy miały okazję zapoznać się z przepisami prawnymi dotyczącymi higieny w gabinecie stomatologicznym oraz z nowymi produktami do higieny jamy ustnej firmy Colgate. W czasie przerw między wykładami można było wypić kawę i przekąsić coś słodkiego oraz wymienić się spostrzeżeniami z koleżankami i wykładowcami. Miłym akcentem było spotkanie z absolwentkami naszej szkoły, które spełniają się zawodowo. Dziewczyny wróciły z głowami pełnymi informacji, dobrymi humorami i drobnymi upominkami.

informatyk dnia 15-12-2015 · Drukuj
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.