Strona Główna · Galeria · Plan zajęć (zaoczne) · Dziennik elektroniczny · Egzamin zawodowy · Kontakt · Linki · Facebook 01-03-2015
Nawigacja
Strona Główna
Galeria

Kontakt::Informacje
Historia
Kalendarium

Plan zajęć (zaoczne)
Dziennik elektroniczny

Rekrutacja 2014/2015

Egzamin zawodowy
Dokumenty
Biblioteka
Koła zainteresowań
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Medyka nr 1
Biuletyn Medyka nr 2
Biuletyn Medyka nr 3
Biuletyn Medyka nr 4
Biuletyn Medyka nr 5
Biuletyn Medyka nr 6

Samorząd
Kadra
Nasi sponsorzy
Wyszukiwarka-Praca
Centralna Baza Ofert Pracy


Pogoda
Dla Higienistek Stomatologicznych
Info
Jubileuszowe obchody 10-lecia
Szkoła Policealna w Ełku serdecznie zaprasza wszystkie Absolwentki kierunku Technik Usług Kosmetycznych na jubileuszowe obchody 10-lecia funkcjonowania TUK w Medyku, które odbędą się w szkole 10 marca 2015 r.o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy!
INFORMACJE

Jubileuszowe obchody 10-lecia
Rozpoczęcie nauki po feriach
Osoby zakwalifikowane do klasy pierwszej opiekuna osoby starszej rozpoczynają naukę 13 lutego 2015 r. o godzinie 15:30.
Zapraszamy!
Rekrutacja na semestr letni 2014/2015
Szkoła Policealna w Ełku prowadzi rekrutację na semestr letni 2014/2015 w zawodach:
- opiekunka dziecięca w systemie stacjonarnym;
- opiekun osoby starszej w systemie zaocznym.
Termin składania dokumentów na te kierunki jest do 31 stycznia 2015 r.
Nauka rozpoczyna się od 10 lutego 2015 r.
ZAPRASZAMY!
Więcej informacji, wnioski do pobrania i Regulamin rekrutacji w zakładce Rekrutacja 2014/2015.
Medyk nocą
W czwartek (27 listopada bż roku) Szkoła Policealna w Ełku „Medyk” zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na drugą edycję „Medyka Nocą”. Goście uczestniczyli w cyklu wykładów prowadzonych przez nauczycieli szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cztery wykłady z zakresu medycyny (W sidłach czerwonej królowej – dr J. Browarska, Zabójcze rośliny – mgr farm. B. Wawreszuk, Metamorfoza czyli jak zmieniało się oblicze – lek. Den. J. Zalewska i Metamorfozy leków – mgr farm. A. Klukiewicz) dostarczyły słuchaczom „duchowej strawy”. Można było również skorzystać z zabiegów wykonywanych przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabiegi kosmetyczne, masaże klasyczne i kamieniami, warsztaty samodzielnego wykonywania kosmetyków i receptury aptecznej. Higienistki stomatologiczne prowadziły przegląd jamy ustnej, a wszyscy dbający o dobrą formę przed zimą mogli zbadać poziom cukru i ciśnienie krwi. Odbywały się także konsultacje z języka angielskiego, warsztaty wykonywania ozdób z papierowej wikliny i instruktaż sportowy. Duże zainteresowanie gości wzbudziła „Mazurska Sztuba” czyli retrospektywna opowieść o dawnych mieszkańcach Mazur. W „izbie mazurskiej”, oprócz historii regionu można było poznać smak chleba ze „szmalcem i szpekiem”. Zwiedzającym nie pozwoliły również zgłodnieć opiekunki dziecięce, które wypiekały pyszne pachnące gofry.
Medyk zamknął swoje podwoje wieczorem, wszyscy goście wrócili do domów wzbogaceni o nową wiedzę i relaksujące doświadczenia. Kolejna edycja „Medyka Nocą” już za rok.
Indeksy 2014
Za nami kolejna uroczystość w szkole. Tym razem 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystością rozdania indeksów uczniom klas I.
W pierwszej – uroczystej części uczniowie kierunku Technik masażysta II podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud pracy i wychowania. Następnie wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Dyrektora, który wręczył indeksy uczniom i słuchaczom klas I. Wychowawcy klas przekazali swoim uczniom pamiątkowe znaczki. Ważnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie uczniów klas I złożone na ręce Pani Kierownik szkolenia praktycznego.
W drugiej, nieoficjalnej części przygotowanej i poprowadzonej przez uczennice kierunku Technik usług kosmetycznych II - uczniowie i nauczyciele zmierzyli się z szeregiem konkurencji. Nad przebiegiem zabawy czuwała komisja, która miała bardzo trudne zadanie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Szereg przygotowanych konkurencji (zdjęcia klasowe, prezentacje klas na scenie, familiada, głuchy telefon oraz zgadywanie jak wyglądali nauczyciele w latach dzieciństwa) wprowadziły zebranych w wyśmienity nastrój .Wzmagał on rywalizację, którą ostatecznie wygrała klasa Technika farmaceutycznego. W nagrodę uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora dyplom - „Pierwsi z Medyka” oraz słodki upominek.
Po uroczystości na auli wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany w ramach konkurencji przez uczniów klas I.

BARDZO GRATULUJEMY.
Samorząd Uczniowski
Szkoły Policealnej w Ełku
Zobacz zdjęcia w galerii
Olimpiada Higienistek
sphs.pl
Informacje
Rejestracja
Test
Kwalifikacyjny kurs zawodowy - opiekun medycznySpotkanie organizacyjne uczestników kursu zawodowego odbędzie się 1 października 2014 r. o godzinie 16:00 w sali 109.
Listy zakwalifikowanych kandydatów opublikowane są na szkolnej tablicy ogłoszeniowej. Zainteresowani mogą również zasięgnąć informacji telefonicznie w Sekretariacie 87 601 39 40
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego
dla kierunków stacjonarnych - 1 września 2014 r. o godzinie 10:00,
dla kierunków zaocznych - 5 września 2014 r. o godzinie 16:00.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 27 czerwca o godzinie 16:00.
Imprezę rozpocznie pokaz działań ratowniczych na placu przed Szkołą.

Kosmetyczki i masażyści na wycieczce „Do wód, …”
02 czerwca 2014 r. uczniowie II klasy technika masażysty i technika usług kosmetycznych wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do Gołdapi. W programie było zwiedzanie Sanatorium Uzdrowiskowego „Wital” oraz Parku Zdrojowego. Gołdapskie sanatorium posiada szeroką bazę zabiegową. W trakcie wycieczki mogliśmy zapoznać się z zabiegami krioterapii, elektrolecznictwa, laseroterapii, kinezyterapii, wodolecznictwa oraz szeroką gamą masaży, m.in. hydromasaży. Ośrodek „Wital” znajduję się w sąsiedztwie nowopowstałego Parku Zdrojowego, w skład którego wchodzą: pijalnia wód mineralnych i leczniczych, grota solna oraz czwarte w Polsce tężnie solankowe. Tajemnice budowy oraz specyfikę mikroklimatu gołdapskich tężni wyjaśniał nam Pan Jarosław Dzienis – kierownik Zakładu Przyrodolecznictwa „Gołdap Zdrój”. Gołdapskie tężnie solankowe mają 220 metrów długości i 8 metrów wysokości; właśnie na tej wysokości, na tarasie widokowym, mogliśmy podziwiać panoramę Gołdapi i oddychać „prawie morskim” powietrzem. Szczególnie przyjemnym punktem wycieczki był seans w grocie solnej, w trakcie którego mogliśmy się zrelaksować przy muzyce, a bardziej zmęczeni zwiedzaniem, mogli się nawet zdrzemnąć.
Pokrzepieni „morskim” powietrzem w Gołdapi szczęśliwie wróciliśmy do Ełku, ale z zamiarem, że jeszcze tam wrócimy (niektórzy może nawet jako pracownicy sanatorium).
Zobacz zdjęcia w galerii
31 maja 2014 - Festyn sympatyków NORDIC WALKING
W tym roku, po raz kolejny, nasze kosmetyczki uczestniczyły w pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet SIGNORA, propagującym aktywny tryb życia. Sympatyczki spacerów z kijkami wzięły udział w marszu ełcką promenadą, a później z ogromną przyjemnością poddawały się zabiegom relaksująco – upiększającym, które przygotowały dla nich nasze słuchaczki. Tym razem pogoda dopisała, nastroje też i atmosfera była iście piknikowa.
Zobacz zdjęcia w galerii
Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kalendarz
Marzec 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Statystyka
Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
WITAMY:
informatyk
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 2
Użytkownicy: 3

Użytkownicy Online:

psychologia11:52:22
informatyk 1 dzień
Dyrektor 3 tygodni
opiekunkadziecieca10 tygodni
ratownik130 tygodni

Gości Online: 2