Strona Główna · Galeria · Plan zajęć (zaoczne) · Dziennik elektroniczny · Egzamin zawodowy · Kontakt · Linki · Facebook 27-04-2015
Nawigacja
Strona Główna
Galeria

Kontakt::Informacje
Historia
Kalendarium

Plan zajęć (zaoczne)
Dziennik elektroniczny

Rekrutacja 2015/2016

Egzamin zawodowy
Dokumenty
Biblioteka
Koła zainteresowań
Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Medyka nr 1
Biuletyn Medyka nr 2
Biuletyn Medyka nr 3
Biuletyn Medyka nr 4
Biuletyn Medyka nr 5
Biuletyn Medyka nr 6
Biuletyn Medyka nr 7

Samorząd
Kadra
Nasi sponsorzy
Wyszukiwarka-Praca
Centralna Baza Ofert Pracy


Pogoda
Dla Higienistek Stomatologicznych
Info
Wesołych Świąt!
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy Wszystkim wszelkiej pomyślności, radości w sercach i dużo ciepła w rodzinnej atmosferze.
Relacja z dni otwartych w "Medyku" 2015
Za nami już kolejne Dni Otwarte w szkole. Tym razem pod hasłem „Przeszczep się do Medyka”.
Już po raz kolejny mieliśmy przyjemność przywitać w naszej szkole nauczycieli i uczniów z ełckich szkół ponadgimnazjalnych.
Podczas Dni Otwartych Goście mogli wysłuchać interesujących wykładów z zakresu transplantologii prowadzonych przez Panią Teresę Półtoraczyk oraz Pana Stefana Marcinkiewicza oraz relacje dawców szpiku Pani Ewy Frączkowskiej i Pana Mirosława Polakowskiego, którzy opowiedzieli zebranym swoją historię jako dawcy szpiku.
Po wysłuchaniu wykładów wszyscy zaproszeni zostali do obejrzenia pokazów z zakresu kosmetologii, masażu, chemii kosmetycznej, wykonywania leków recepturowych, profilaktyki jamy ustnej oraz mogli uczestniczyć w warsztatach języka angielskiego i języka migowego.
Uczniowie naszej szkoły próbowali przekonać gości, że to właśnie tutaj powinni rozpocząć naukę po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej. Opowiadali o danym kierunku kształcenia, prezentowali swoje umiejętności i odpowiadali na wszystkie pytania.
Ważnym punktem wpisującym się w cykl wykładów była możliwość wypełnienia deklaracji i zarejestrowania się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych. Przez procedury, wszystkich chętnych przeprowadzała grupa wolontariuszy z naszej szkoły. Z możliwości zgłoszenia się jako dawca skorzystało 27 osób, za co bardzo dziękujemy.

Dziękujemy Gościom za odwiedzenie nas i mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.
Galeria
Relacja z Gali 10 lecia TUK
"Wieczność cieszy się nieskończonością", a my... 10 marca 2015r, kiedy to zegarmistrz czas wybił godzinę 11.00, cieszyliśmy się chwilą rozpoczęcia Gali Jubileuszowej z okazji 10 lecia funkcjonowania kierunku Technika Usług Kosmetycznych w naszej szkole.
Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu: P. Marek Chojnowski - Starosta ełcki wraz z P. Anną Iwaszko Wicestarostą,
P. Kamil Buksa- Wiceprezydent Ełku, P. Adam Dobkowski Kierownik Biura Marszałkowskiego woj. warmińsko -mazurskiego, Dyrektorzy wraz z nauczycielami zawodu z zaprzyjaźnionych szkół z Olsztyna, Suwałk i Giżycka, oraz przedstawiciele pracodawców z ełckich salonów kosmetycznych wśród nich Pani Małgorzata Arciszewska - Pionier Kierunku w naszej szkole, a także emerytowani kierownicy praktycznej nauki zawodu, absolwentki kierunku Technika Usług Kosmetycznych, nauczyciele, słuchacze i uczniowie. Przybyłych gości powitał ciepło sam Dyrektor szkoły P. Roman Wyrwas, który kierując słowo wprowadzające poetycko podkreślił, że kosmetyczki to niezwykłe kwiaty Medyka.

Uroczystości towarzyszyło hasło URODA - EDUKACJA - PROFESJONALIZM.
Galę zainaugurował wykład pt. "Kosmeceutyki fakty i mity", który wygłosiła P. Iwona Kuźmicz z Wydziału Kosmetologii UM w Białymstoku. W Świat URODY wprowadziły nas P. Wiesława Kuczyńska była dyrektor szkoły, która jako pierwsza w regionie wnioskowała o utworzenie kierunku Technika Usług Kosmetycznych w tego typu szkołach, oraz Kasia Szymańska słuchaczka kl. II TUK. 10 – letnią Historię EDUKACJI Kosmetyczek w naszej szkole z pasją opowiedziała P. Teresa Półtoraczyk, wieloletni nauczyciel zawodu i egzaminator egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe . Temat dotyczący PROFESJONALIZMU przybliżyła P. Justyna Gorlo - absolwentka szkoły, która zdobywała doświadczenie zawodowe w ekskluzywnych gabinetach kosmetycznych i salonach SPA w Warszawie.
Po porcji pasjonujących wykładów odbyła się niezwykła uczta dla duszy, ulegliśmy czarowi wirtuozyjnej gry na skrzypcach Ani Karpuk, uczennicy kl II TF. Nagle nasze zmysły na nowo zostały pobudzone grą świateł, dymu i niesamowitych dźwięków, bowiem zaczął się, intrygujący wszystkich ostatni punkt naszej Gali. Na scenie pojawiły się w nieziemskich, kreacjach i fryzurach modelki, w których rolę znakomicie wcieliły się nasze uczennice z kierunku TUK. Mistrzem tego niepowtarzalnego, szałowego pokazu makijażu i fryzur pt. "RÓŻNE OBLICZA KOBIETY" był ełcki artysta P. Marek Bogdziewicz wielokrotny wicemistrz Polski we fryzjerstwie damskim i w makijażu. W przygotowaniu modelek pomagał artyście zespół w składzie: P. Aneta Bogdziewicz, P. Julita Wysocka, P. Urszula Ochmańska i P. Justyna Grajko.

Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina - empiryczna uczta dla oka w wydaniu P. Marka Bohdziewicza już wpisała się w historie Szkoły Policealnej w Ełku i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników Gali. Konferansjerkami uroczystości były uczennice TUK: Kasia Szymańska i Wioletta Rejkiewicz. Z pewnością jeszcze nie raz powrócimy do tych niepowtarzalnych chwil, które zostały utrwalone w zjawiskowych kadrach ręką P. Dariusza Gajko, czołowego ełckiego fotografa, który w niezwykły sposób potrafi wydobyć piękno kobiecej duszy i ciała. Relację fotograficzną, którą możecie Państwo podziwiać na fb Medyka wykonała Katarzyna Jagielska - uczennica TUK. Wszystkim zaproszonym gościom wręczono drobne upominki, można rzecz miniaturowe dzieła sztuki, najnowszy nasz produkt mydła wykonane przez uczniów szkoły pod profesjonalnym okiem P. Jolanty Chojnowskiej nadwornego chemika Medyka.
Galeria
Dni otwarte Szkoły Policealnej "Medyk" w Ełku
Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte szkoły w dniach 11-12 marca 2015r. w godzinach 10.00-14.00


Jubileuszowe obchody 10-lecia TUK
Szkoła Policealna w Ełku serdecznie zaprasza wszystkie Absolwentki kierunku Technik Usług Kosmetycznych na jubileuszowe obchody 10-lecia funkcjonowania TUK w Medyku, które odbędą się w szkole 10 marca 2015 r. o godzinie 11.00.
Serdecznie zapraszamy!


INFORMACJE

Rozpoczęcie nauki po feriach
Osoby zakwalifikowane do klasy pierwszej opiekuna osoby starszej rozpoczynają naukę 13 lutego 2015 r. o godzinie 15:30.
Zapraszamy!
Rekrutacja na semestr letni 2014/2015
Szkoła Policealna w Ełku prowadzi rekrutację na semestr letni 2014/2015 w zawodach:
- opiekunka dziecięca w systemie stacjonarnym;
- opiekun osoby starszej w systemie zaocznym.
Termin składania dokumentów na te kierunki jest do 31 stycznia 2015 r.
Nauka rozpoczyna się od 10 lutego 2015 r.
ZAPRASZAMY!
Więcej informacji, wnioski do pobrania i Regulamin rekrutacji w zakładce Rekrutacja 2014/2015.
Medyk nocą
W czwartek (27 listopada bż roku) Szkoła Policealna w Ełku „Medyk” zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na drugą edycję „Medyka Nocą”. Goście uczestniczyli w cyklu wykładów prowadzonych przez nauczycieli szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cztery wykłady z zakresu medycyny (W sidłach czerwonej królowej – dr J. Browarska, Zabójcze rośliny – mgr farm. B. Wawreszuk, Metamorfoza czyli jak zmieniało się oblicze – lek. Den. J. Zalewska i Metamorfozy leków – mgr farm. A. Klukiewicz) dostarczyły słuchaczom „duchowej strawy”. Można było również skorzystać z zabiegów wykonywanych przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabiegi kosmetyczne, masaże klasyczne i kamieniami, warsztaty samodzielnego wykonywania kosmetyków i receptury aptecznej. Higienistki stomatologiczne prowadziły przegląd jamy ustnej, a wszyscy dbający o dobrą formę przed zimą mogli zbadać poziom cukru i ciśnienie krwi. Odbywały się także konsultacje z języka angielskiego, warsztaty wykonywania ozdób z papierowej wikliny i instruktaż sportowy. Duże zainteresowanie gości wzbudziła „Mazurska Sztuba” czyli retrospektywna opowieść o dawnych mieszkańcach Mazur. W „izbie mazurskiej”, oprócz historii regionu można było poznać smak chleba ze „szmalcem i szpekiem”. Zwiedzającym nie pozwoliły również zgłodnieć opiekunki dziecięce, które wypiekały pyszne pachnące gofry.
Medyk zamknął swoje podwoje wieczorem, wszyscy goście wrócili do domów wzbogaceni o nową wiedzę i relaksujące doświadczenia. Kolejna edycja „Medyka Nocą” już za rok.
Indeksy 2014
Za nami kolejna uroczystość w szkole. Tym razem 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystością rozdania indeksów uczniom klas I.
W pierwszej – uroczystej części uczniowie kierunku Technik masażysta II podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud pracy i wychowania. Następnie wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Dyrektora, który wręczył indeksy uczniom i słuchaczom klas I. Wychowawcy klas przekazali swoim uczniom pamiątkowe znaczki. Ważnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie uczniów klas I złożone na ręce Pani Kierownik szkolenia praktycznego.
W drugiej, nieoficjalnej części przygotowanej i poprowadzonej przez uczennice kierunku Technik usług kosmetycznych II - uczniowie i nauczyciele zmierzyli się z szeregiem konkurencji. Nad przebiegiem zabawy czuwała komisja, która miała bardzo trudne zadanie.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Szereg przygotowanych konkurencji (zdjęcia klasowe, prezentacje klas na scenie, familiada, głuchy telefon oraz zgadywanie jak wyglądali nauczyciele w latach dzieciństwa) wprowadziły zebranych w wyśmienity nastrój .Wzmagał on rywalizację, którą ostatecznie wygrała klasa Technika farmaceutycznego. W nagrodę uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora dyplom - „Pierwsi z Medyka” oraz słodki upominek.
Po uroczystości na auli wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany w ramach konkurencji przez uczniów klas I.

BARDZO GRATULUJEMY.
Samorząd Uczniowski
Szkoły Policealnej w Ełku
Zobacz zdjęcia w galerii
Olimpiada Higienistek
sphs.pl
Informacje
Rejestracja
Test
Kwalifikacyjny kurs zawodowy - opiekun medycznySpotkanie organizacyjne uczestników kursu zawodowego odbędzie się 1 października 2014 r. o godzinie 16:00 w sali 109.
Listy zakwalifikowanych kandydatów opublikowane są na szkolnej tablicy ogłoszeniowej. Zainteresowani mogą również zasięgnąć informacji telefonicznie w Sekretariacie 87 601 39 40
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kalendarz
Kwiecień 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Statystyka
Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
WITAMY:
informatyk
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 6

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 2
Użytkownicy: 3

Użytkownicy Online:

informatyk10:29:27
psychologia 2 dni
Dyrektor 3 tygodni
opiekunkadziecieca 8 tygodni
ratownik138 tygodni

Gości Online: 1