Szkoła Policealna w Ełku - technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka/higienistka stomatologiczna, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskow
 26-05-2016
Nawigacja
Strona Główna

Informacje

Plan zajęć (zaoczne)

Rekrutacja 2016/2017

Egzamin zawodowy

Kierunki kształcenia

Dokumenty

Biuletyny

Biblioteka

Samorząd

Kontakt

Media o Nas
Witamy

Szkoła Policealna w Ełku, 19-300 Ełk, ul. K. A. Bahrkego 2B, tel. 87 610 39 40
Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego


NiepełnosprawniPowiększanie strony [Ctrl +], Zmniejszanie: [Ctrl -], Skala automatyczna [Ctrl 0] Nawigacja po hiperłączach [Tab].
Uczestnicy kursu kwalifikacyjnego w zawodzie opiekun medyczny!!!
W sobotę 4 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się spotkanie uczestników kursu kwalifikacyjnego w zawodzie opiekun medyczny poświęcone procedurom egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Na spotkaniu można będzie również odebrać zaświadczenia ukończenia kursu.

informatyk dnia 25-05-2016 · Drukuj
Zaproszenie 25 maja 2016!
Zaproszenie 25 maja 2016!!!

informatyk dnia 25-05-2016 · Drukuj
Marsz Sienkiewiczowski Maj 2016
Marsz Sienkiewiczowski Maj 2016Dnia 24 maja 2016r. w południe pod pomnikiem M. Kajki w Ełku spotkali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych tworząc barwny korowód postaci – bohaterów sienkiewiczowskich., który przemaszerował ulicami miasta. Na każdym przystanku marszu dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście czytali fragmenty utworów H. Sienkiewicza, uczniowie śpiewali utwory z adaptacji filmowych do dzieł autora a dla najmłodszych mieszkańców miasta wystawiono inscenizację bajek H. Sienkiewicza. Można było poczęstować się cukierkami z cytatami z powieści.
Środowisko bibliotekarzy miasta i powiatu ełckiego podkreśliło w ten sposób ważność i wartość twórczości Henryka Sienkiewicza. Całe przedsięwzięcie nawiązywało do Decyzji Senatu RP który rok 2016 ogłosił Rokiem Henryka Sienkiewicza.

informatyk dnia 25-05-2016 · Drukuj
Terapeuci zajęciowi na Dniu Opiekuna w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku
Terapeuci zajęciowi na Dniu Opiekuna w Warsztatach Terapii Zajęciowej w EłkuTerapeuci zajęciowi na Dniu Opiekuna w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku

informatyk dnia 24-05-2016 · Drukuj
Masażyści i kosmetyczki na wycieczce do wód
Masażyści i kosmetyczki na wycieczce do wód23. maja 2016r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gołdapi w poszukiwaniu wrażeń i przyszłej pracy. Naszym celem było m.in. sanatorium Wital, w którym mogliśmy zwiedzić poszczególne gabinety zabiegowe – fizykoterapii, kinezyterapii, krioterapii, hydroterapii czy masażu. Atrakcją okazał się też plac zabaw na terenie sanatorium. Kolejnym punktem naszej wyprawy były gołdapskie tężnie, pijalnia wód leczniczych i seans w grocie solnej ( tu przynajmniej było chłodnej niż na tarasie widokowym).
I wreszcie na zakończenie zwiedziliśmy Hotel Ventus Natural SPA. Trzeba przyznać, że spodobały nam się luksusowe gabinety SPA i oferowane w nich rytuały, sauny, kąpiele – także w kozim mleku i miodzie. Na uwagę zasługuje też wyposażenie gabinetów zabiegowych m.in. w aparaty do endermologii, oksybrazji, fale radiowe, laser do fotoodmładzania i fotoepilacji.
Tak więc atrakcji nam nie brakowało, pogoda dopisała, no i okazało się, że lekcje w plenerze są niezłą alternatywą dla szkolnych ław.

informatyk dnia 24-05-2016 · Drukuj
Warsztaty higienistek w Suwałkach
Warsztaty higienistek w SuwałkachUczennice kierunku HS zostały zaproszone na seminarium poświęcone stosowaniu fluorków w profilaktyce próchnicy, które odbyło się w Akademickim Zespole Szkół w Suwałkach. Spotkanie składało się z dwóch części: godzinnego wykładu poprowadzonego przez przedstawicielkę firmy Colgate i warsztatów praktycznych, na których słuchaczki wykonywały zabieg lakierowania na fotelu dentystycznym oraz zakładały koferdam na modelach. Zajęcia nie tylko doskonaliły umiejętności praktyczne, również pozwoliły na wymianę myśli i doświadczeń z koleżankami z suwalskiej szkoły. Chociaż za oknami kusiło sobotnie słońce , dziewczyny pracowały solidnie i z zapałem. Organizatorem całego przedsięwzięcia była pani Aleksandra Grabowska-nauczyciel zawodu w AZS i absolwentka naszej szkoły, co z dumą podkreślam. Lek. dent. Joanna Zalewska

informatyk dnia 10-05-2016 · Drukuj
Święto Narodowe 3 maja 2016 r.
Święto Narodowe 3 maja 2016 r.W dniu 03-05-2016 w naszym mieście odbyły się obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja.

informatyk dnia 04-05-2016 · Drukuj
WIZYTA Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Ełckiej – Jerzego Mazura
19 kwietnia 2016 roku naszą społeczność spotkał ogromny zaszczyt goszczenia w murach szkoły Jego Ekscelencji Biskupa Diecezji Ełckiej – Jerzego Mazura, ks. prał. Mieczysława Brzóskę i ks. diakona Dawida Tulkisa.
Gości powitał Dyrektor szkoły wraz z delegacją pracowników i przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Na początku spotkania ksiądz biskup i wszyscy zgromadzeni w auli wysłuchali Pana Dyrektora, który krótko przedstawił historię placówki i przybliżył kierunki kształcenia.
Następnie Patrycja Dąbrowska przytoczyła zgromadzonym wspomnienia absolwenta szkoły oraz własne przemyślenia w kontekście słów Matki Teresy z Kalkuty „Owocem miłości jest służba”. Miłym akcentem był występ Pani Agaty Papież i Pana Witolda Rogowskiego, którzy wykonali dwa utwory „Znak pokoju”, „Może masz zły dzień”.
Ciekawy element uroczystości to także film nakręcony przez młodzież, w którym ukazali jak ważne jest dla nich zachowanie otwartości na drugiego człowieka i jego cierpienie.Następnie Jego Ekscelencja ksiądz biskup skierował do zebranych uczniów, słuchaczy, nauczycieli i pracowników kilka słów, w których podkreślił ważny charakter zawodów w których kształci szkoła, zaznaczył ogromną rolę uczciwości w życiu wobec siebie jak i wobec drugiego człowieka oraz zaprosił zebranych do pełnego i świadomego uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Ksiądz biskup dokonał także pamiątkowego wpisu w kronice szkoły i udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym na spotkaniu.Na zakończenie przedstawiciele uczniów i słuchaczy przekazali na ręce księdza biskupa symboliczny „Bilet dla Brata”, złożyli życzenia imieninowe oraz podarowali własnoręcznie przygotowaną ikonę oraz miód ze szkolnego ula.

informatyk dnia 20-04-2016 · Drukuj
"Tydzień Dla Zdrowia" z "Medykiem"
W sobotę 16 kwietnia 2016r.  w 108 Szpitalu Wojskowym odbył się finał akcji "Tydzień Dla Zdrowia". Nie mogło zabraknąć tam również ,,MEDYKA", Młodzież naszej szkoły włączyła się aktywnie z pomiarem ciśnienia krwi, masażem dłoni i masażem karku. Udzielała również instruktarzu higieny jamy ustnej. Słuchaczki kierunków: Higienistki Stomatologicznej, Technika Usług Kosmetycznych i Technika Masażysty godnie reprezentowały szkołę wykazując się nabytymi umiejętnościami. Dziewczęta chętnie przybliżały zainteresowanym ofertą edukacyjną Szkoły Policealnej ,,MEDYK", Finałowa akcja pozwoliła na zaciśnięcie współpracy z Delegaturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Ełku.

informatyk dnia 18-04-2016 · Drukuj
Medyk na „Babskim wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury
Medyk na „Babskim wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury15 kwietnia 2016r. gościliśmy na „Babskim Wieczorze” w Ełckim Centrum Kultury. W holu kina, przed zaplanowanym seansem filmowym, słuchaczki kierunku technik usług kosmetycznych wykonywały kosmetyczne masaże dłoni i makijaże, a higienistki stomatologiczne mierzyły ciśnienie krwi i udzielały porad w zakresie higieny jamy ustnej. Na naszym stoisku można było też kupić ozdobne mydełka wytwarzane w szkolnej pracowni przez uczniów, pod czujnym okiem chemika - P. Jolanty Chojnowskiej.

informatyk dnia 18-04-2016 · Drukuj
Relacja z dni otwartych szkoły 2016
Relacja z dni otwartych szkoły 2016W dniach 6 - 7 kwietnia 2016 r. w szkole odbyły się Dni Otwarte pod hasłem "Przejmij kontrolę nad cukrem". Hasło przewodnie wydarzenia nawiązywało do Światowego Dnia Zdrowia, który w tym roku był poświęcony cukrzycy. Osoby, które nas odwiedziły oraz uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów, poprowadzonych przez zaproszonych prelegentów oraz uczniów szkoły:
- "Pokonaj cukrzycę" - mgr Bogdan Wlizło (Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ełku),
- "Wczesna diagnoza cukrzycy" - dr n. med. Adam Bujnowski (kierownik DIAGNOSTA laboratoria medyczne oddział w Ełku),
- "Jak żyć z cukrzycą?" - mgr Małgorzata Pietrzak-Brzoznowska - psychodietetyk, specjalista edukator ds. diabetologii
(Mazurskie Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej DIA.MED)...Czytaj dalej...

informatyk dnia 08-04-2016 · Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Strona używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania z usług oraz do celów statystycznych. Należy pamiętać, iż można samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.